مبلیدو

وبلاگیدو

13 ژانویه 2020 2405 بازدید
مبلیدو

بازیافت مبلمان
بازیافت به آماده‌سازی مواد برای استفاده مجدد گفته می‌شود. اغلب موادی که قابل بازیافت می‌باشند عبارتند از پلاستیک، شیشه، کاغذ و… . بازیافت مواد از هدر رفتن منابع سودمند جلوگیری می‌کند. در صنعت مبلمان اغلب از چوب برای ساخت و ساز استفاده می‌شود. چوب یکی از مهمترین منابع به شمار می‌رود و لازم است از هدر رفتن این منبع جلوگیری کرد. منابع دیگری نیز در دکوراسیون و مبلمان استفاده می‌شوند که می‌توانند قابل بازیافت باشند. از جمله آنها به فلزانی مانند آهن یا آلومینویم سینک‌ها اشاره کرد.

بازیافت مبلمان 1

روش پیشنهادی بازیافت ام.دی.اف
در حال حاضر روش اثبات شده و مطمئنی برای بازیافت ام.دی.اف و چوب وجود ندارد. مدتی پیش یک شرکتی انگلیسی به راه حلی برای بازیافت الیاف چوب از پسماند‌های ام.دی.اف دست یافت. در این روش پیشنهادی برای بازیافت، الیاف بازیافتی دارای کیفتی مشابه چوب بکر و دست‌نخورده هستند و با توجه به کیفیت بالا، می‌توان از آنها به عنوان مواد خام مصرفی برای شرکت‌های تولیدکننده ام.دی.اف نام برد. در صورتیکه مقرون به صرفه بودن و کیفیت این روش ثابت شود، راه بسیار مناسبی برای بازیافت پسماندهای ام.دی.اف است. در این حالت، شرکت‌های سازنده می‌توانند بعد از چندین سال، محصولاتی که به مشتریان فروخته بودند را پس گرفته، آنها را بازیافت کرده و محصولات جدیدی را به مشتریان ارائه کنند.

ایده‌های برای بازیافت
حالا که روش قطعی‌ای برای بازیافت وجود ندارد، آیا نمی‌توان بصورت خلاقانه از بعضی لوازم خراب، طرح‌های جدیدی به دست آورد؟ بطور مثال فرض کنید میز جلو مبل، یا میز نهارخوری شما خراب و از رده خارج شده است. یک راه حل گذاشتن میز کنار سطل آشغال است. راه بعدی درست کردن یک اثر هنری. برای اینکار، پایه‌های میز را جدا کنید. اگر میز نهارخوری شما، خیلی بزرگ است، ممکن است مجبور شوید نیمی از آن را اره کنید و به تکه‌های کوچکتر درآورید. با یک سمباده مخصوص چوب، حسابی سطح میز را سمباده بزنید تا رنگ و سیلر روی آن پاک شود و سطحی صاف و یکدست بر جا بماند. حالا می‌توانید با قلم مو و کمی رنگ روی میز را به دلخواه نقاشی کنید و یک تابلوی هنری چوبی برای دیوار خانه‌تان آماده کنید.

بازیافت مبلمان 2
ایده دیگر
فرض کنید یک یخچال خراب در منزل دارید که دیگر قابل استفاده نیست. می‌توانید با کمی تغییر یخچال را تغییر کاربری دهید. چگونه؟ برایتان شرح می‌دهم. در صورتیکه مبلمان شکسته یا تکه و خرده‌های چوب در اختیار دارید، می‌توانید با استفاده از چسب، این تکه‌های چوب را روی بدنه یخچال بچسبانید. حتی‌ می‌توانید با استفاده از رنگ، بعضی ازاین تکه‌ها را رنگ‌آمیزی کرده و یک پترن زیبا و جالب درست کنید. بعد از خشک شدن روی تکه‌های چوب سمباده بکشید تا سطح آن‌ها یکنواخت و یکدست شود. با قلم‌مو روی کار را سیلر بزنید و اگر ترجیح می‌دهید کارتان براق‌تر بنظر برسد، می‌توانید یکدست هم کیلر روی کار بزنید. حالا کمد شما آماده است. می‌توانید در اتاق‌خواب لباس داخل آن بچینید، یا به عنوان کتابخانه استفاده کنید. یا حتی در همان آشپزخانه یک سری وسایل دم دستی داخل آن بگذارید.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *